Masaż bambusami
Skoro od czasów starożytnych masaż bambusem cieszy się takim zainteresowaniem, może warto sprawdzić na własnej skórze jego efekty?
Zapraszamy na masaż pałeczkami bambusowymi do Reha-DUO
Jak wygląda masaż bambusami?
Najpierw rozgrzewa się ciało.
Następnie masaż staje się bardziej intensywny, ponieważ ma na celu pobudzić głębokie partie mięśni. Masażysta naprzemiennie roluje pałeczki bambusowe i przeplata tę technikę z dotykiem w postaci głaskanie i klepania.
Na koniec ruchy masażysty sprawnie prowadzą do wyciszenia i uspokojenia ciała.
Skąd pochodzi pomysł użycia gałązek bambusa do masowania ciała?
Masaż bambusami pochodzi ze starożytnych Chin. Bambus jest przez Chińczyków uznawany za roślinę leczniczą, wzmacniającą energię życiową.
Łodygi bambusa zawierają dużą ilość krzemu, który podczas masowania przenika do skóry i działa na tkanki odżywczo.
W połączeniu z techniką masowania pobudza i odmładza ciało.
Dla kogo masaż bambusami będzie najlepszy?
Relaksacyjny masaż bambusami zalecamy osobom, które czują się przemęczone i są ciągle narażone na stres. Jesteś jedną z nich? Spadek formy ciało może komunikować bólem różnego pochodzenia (głowy, pleców, mięśni) oraz pogarszającym się samopoczuciem. Masaż ten dotlenia mięśnie, dając całemu ciało wspaniały zastrzyk energii.
Masaż bambusami chętnie wybierają osoby, które dbają o wygląd swojego ciała. Modeluje sylwetkę i wyraźnie poprawia kondycję skóry. Jest doskonałym uzupełnieniem aktywności fizycznej.
Jakich efektów masażu bambusami możesz się spodziewać?
Masaż bambusami wpływa przede wszystkim na głęboki relaks i wygląd ciała. Rolowanie pałeczkami bambusa pobudza funkcjonowanie całego organizmu.
Masaż bambusami w Reha-DUO trwa 60 minut.
To czas, kiedy rolowane pałeczkami ciało zaczyna reagować na leczniczy ucisk, a masażysta ma czas na przeprowadzenie całego rytuału tego intensywnego zabiegu.
Przeciwskazania do masażu
Przeciwwskazania do masażu bambusem są podobne jak w przypadku innych masaży relaksacyjnych. Są to: ciąża, choroby nowotworowe, choroby skóry, niezagojone rany, stany zapalne organizmu, krwotoki